Liga lidských práv
košík

Lucie Janečková

policistka, lektorka


KDO JSEM

jsem pracovitá, cílevědomá, trochu tvrdohlavá, ale stále optimisticky naladěná osůbka, která má ráda legraci a snaží se dělat věci pro dobro všem :-)


VĚNUJI SE

v současné době jsem na mateřské dovolené, ale jinak pracuji jako policistka-lektor na Školním policejním středisku v Brně. Dříve jsem působila na Cizinecké policii v Brně a následně jako vedoucí na Cizinecké policii ve Vyškově.


VZDĚLÁNÍ A ZKUŠENOSTI

mám vystudovanou Masarykovu univerzitu v Brně, obor Speciální edukace bezpečnostních složek (Bc.studium) a následně obor Aplikovaná sportovní edukace bezpečnostních složek (Mgr.studium). 

Jsem členkou Českého horolezeckého svazu a držitel osvědčení Instruktor lezení na umělých stěnách. Dále jsem ve výkonné radě Českého červeného kříže-pobočka Vyškov, kde jsem jako člen absolvovala kurzy: Základy mezinárodního humanitárního práva, Využití automatické externí defibrilace na přístroji Powerheart AED G3, Zdravotník zotavovacích akcí.

Jelikož jsem pracovala mnoho roků na cizinecké policii, mám znalosti v oblasti vstupu a povolování pobytu cizincům na území České republiky. Rovněž jsem příslušníky policie školila právě z cizinecké problematiky, z schengenské problematiky a např. také z problematiky domácího násilí. V rámci svých aktivit na Školním policejním středisku jsem měla přednášku v Brně v azylovém domě na téma přechodných pobytů cizinců na území České republiky. A také jsem měla přednášku v Nemocnici ve Vyškově na téma Komunikace s agresivním jedincem.

Ve svém volném čase se ještě věnuji masírování: jsem držitelka certifikátů: Masér pro sportovní a rekondiční masáže, Medová masáž, Reflexologie nohy, Indická masáž hlavy, Masáž obličeje lávovými kameny, Breussova masáž a Dornova metoda.


TÉMATA, KTERÉ PRO VÁS ŠKOLÍM


NAPSALA JSEM

  1. Bakalářská práce: Antropometrická a osobnostní charakteristika začínajících lezců

  2. Diplomová práce: Výzkum syndromu vyhoření u příslušníků bezpečnostních složek


     

CO RÁDA POSLOUCHÁM / ČTU / SLEDUJI ...

mám ráda hudbu všeho druhu, ale nejvíce preferuji latino a rock. Také velmi ráda sáhnu po knížce s ezoterickou tématikou a v televizi sleduji dokumenty různého druhu, ale nejraději z oblasti zdravotnictví.


MŮJ SEN JE VIDĚT / NAVŠTÍVIT / VYHRÁT ...

mým velkým snem je navštívit Argentinu, přečíst spoustu dobrých knih, navštívit mnoho zajímavých míst a hlavně si vše na stará kolena pamatovat :-) :-)