Liga lidských práv
košík

Kristýna Sklenářová

sociální pracovnice, lektorka


KDO JSEM

jsem poměrně aktivní člověk, který má rád lidi, zvířata, sport - kolo, kolečkové brusle, vysokohorskou turistiku, jsem také lektorka H.E.A.T. Program. Mám také štěstí že mám práci, která mě baví a dělá mi radost. Ve své práci trávím docela dost času, avšak ve volném čase jsem nejraději s manželem a naší jack russel teriérkou Bárou. Odpočinu si ale také u dobré knížky, komedie nebo dobrého vína a v poslední době i u pečení dortů :)


VĚNUJI SE

v rámci své dosavadní praxe se věnuji lidem se zdravotním postižením (zejména tělesným a duševním postižením). Nejčastěji řešíme otázky v oblasti dluhů, invalidních důchodů, bydlení, zaměstnání a také možnosti péče o osobu blízkou.


VZDĚLÁNÍ A ZKUŠENOSTI

od roku 2008 pracuji v občanském sdružení o.s. InternetPoradna.cz (v Olomouci), z toho od roku 2009 jako sociální pracovnice a od roku 2010 jako vedoucí Poradny pro osoby se zdravotním postižením a seniory. V roce 2010 jsem absolvovala Univerzitu Palackého v Olomouci, Pegagogickou fakultu, obor speciálně pedagogická andragogika. Při svém studiu na vysoké škole jsem získala zkušenosti mj. i v oblasti práce s lidmi s mentálním postižením, duševním a také sluchovým postižením.
Zejména v posledních dvou - třech letech do Poradny chodí lidé, kteří se potýkají s dluhy, neví si s nimi rady. Velmi často se jedná o lidi předlužené, zvažující osobní bankrot, apod. Postupem času jsem absolvovala různá školení a jiné vzdělávací akce, také jsem hodně diskutovala s jinými sociálními pracovníky, věnovala se samostudiu - získala jsem tak přehled o možnostech řešení těchto těžkých situací.


TÉMATA, KTERÉ PRO VÁS ŠKOLÍM

  1. Klienti ve finanční nouzi: Úvod do dluhového poradenství v sociálních službách
  2. Právní rady pro Vás: Úvod do nejpalčivejších právních otázek v sociálních službách

napsala jsem

  1. Učební text pro rekvalifikační program: Enviromentální výchova; chemie; technologie ... (publikace se připravuje)

CO RÁDA POSLOUCHÁM / ČTU / SLEDUJI ...

ráda sleduji české filmy, komedie, psychothrillery. Nemám jednoho oblíbeného autora knih či režiséra filmů. Buď se mi kniha či film líbí a nikdo mě od toho neodtrhne dokud nedojdu ke konci; nebo já odcházím po pěti minutách.


MŮJ SEN JE VIDĚT / NAVŠTÍVIT / VYHRÁT ...

chtěla bych nějaký čas strávit na Sardinii a Sicílii, stejně tak ve Švýcarských Alpyách. Mým snem je ale mít hlavně zdravou, šťastnou a spokojenou rodinu :)