Liga lidských práv
košík

Alena Sokolová

právnička, lektorka


KDO JSEM

jsem člověk činu více než řečí a slov. Jsem sportovec tělem i duší a ráda pracuji s lidmi. Mám svobodného ducha a nezávislou povahu. Naplňuje mě, když se mohu aktivně podílet na práci, která má širší společenský význam, a která koresponduje s mým přesvědčením a životním názorem.


VĚNUJI SE

v současné době pracuji v brněnské advokátní kanceláři s generální praxí. Zároveň již cca 10 let působím jako lektorka sportovních skupinových lekcí a individuálních tréninků a poradce v otázkách zdravého životního stylu.


VZDĚLÁNÍ A ZKUŠENOSTI

v roce 2012 jsem úspěšně absolvovala studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Nyní pracuji v advokátní kanceláři, kam jsem nastoupila ve čtvrtém ročníku vysokoškolského studia, coby advokátní praktikantka, a nyní v téže kanceláři vykonávám koncipientskou praxi. Setkávám se a zároveň řeším případy z různých oblastí soukromého i veřejného práva od vymáhání a správy pohledávek přes rodinné právo až po obhajobu v trestním řízení.


TÉMATA, KTERÉ PRO VÁS ŠKOLÍM

  1. Odpovědnost při poskytování sociálních služeb aneb "Kdo za to může"?
  2. Rozhoduji za sebe aneb problematika svéprávnosti v novém občanském zákoníku
  3. Klienti ve finanční nouzi: Úvod do dluhového poradenství v sociálních službách

NAPSALA JSEM

  1. Zákaz diskriminace jako filosoficko právní problém. Analýza problému s ohledem na jeho právní úpravu v EU a ČR se zvláštním zaměřením na problematiku mobbingu.

  2. Od roku 2011 přispívám do článků publikovaných odborným serverem Podnikatel.cz a zároveň do jeho poradny a dále do ekonomického týdeníku EURO.


CO RÁDA POSLOUCHÁM / ČTU / SLEDUJI ... 

miluji sport, jógu, české filmy a hlavně pohádky, Járu Cimrmana, knihy Paula Coelha a Roberta Fulghuma a všechnu muziku od Mozarta až po zpívání s kytarou u táboráku.


MŮJ SEN JE VIDĚT / NAVŠTÍVIT / VYHRÁT ...

snů mám mnoho. Mým největším snem je ale nikdy nepřestat snít a věřit ve svoje sny, neustále se zdokonalovat, pracovat na sobě, poznávat svět okolo a hlavně sebe sama, šířit motivaci a inspiraci.