Liga lidských práv
košík

"Stříbrná klec a zlatá svoboda" aneb jak vyvažovat ochranu klienta a jeho osobní svobodu

 

Nová právní úprava přináší od 1. 1 2014 změny týkající se rozhodování o poskytování sociálních a zdravotních služeb bez souhlasu klienta. Může dojít ke zbavení osobní svobody v zařízení sociálních, či zdravotních služeb? Jaké jsou povinnosti poskytovatele při ochraně osobní svobody klienta a existují sankce za jejich nedodržení? Co je to detenční řízení a jak vypadá? Jak by měl vypadat informovaný souhlas?

Náš seminář Vás provede modelovými situacemi z pohledu klienta i zaměstnance sociálních, či zdravotních služeb. Po absolvování semináře budete do své praxe vyzbrojeni užitečnými návody jak postupovat a na co si dát pozor.

V případě zájmu o kurz v jiném termínu neváhejte kontaktovat Barboru Rittichovou na emailu Brittichova@llp.cz. Kurz lze sjednat i jako seminář pro organizaci.

 

Reference:

 

 


Reference


Často kladené otázky

Skutečně se ochrana klientů v sociálních službách v soudním řízení už využívá?

Zatím bohužel jen velmi málo, jak ukázal průzkum Ligy lidských práv. Důvodem je zřejmě nejasná právní úprava i nízká informovanost poskytovatelů sociálních služeb. Bližší info zde: http://llp.cz/2014/08/nova-legislativa-pro-ochranu-nedobrovolne-drzenych-osob-je-nejasna-od-zacatku-roku-nepomohla-jedinemu-cloveku/


Soubory ke stažení

Cílová skupina

sociální pracovníci, vedoucí pracovníci

Akreditace

MPSV pod č. 2014/0522-SP/VP

Délka kurzu

8 vyučovacích hodin

Nejbližší termín

Žádné vypsané termíny

Lektoři

Cena

1490 Kč

V případě, že máte zájem o kurz pro více osob nebo o kurz na míru, kontaktuje nás.